Давно хотів написати пост про Twitter, але якось все руки не доходили, недавно на одному з форумів побачив тему, де людина цікавилася, що таке твітер, навіщо він узагалі потрібний і як ним користуватися. Я саме зараз, якщо Ви помітили, пишу статті про різні соціальні мережі і заробіток в інтернеті з їх допомогою, тому й вирішив все-таки написати пост про твітер і не один:).
Отже, що таке твітер?
Twitter – це безкоштовний соціальний сервіс мікроблогінгу, по суті, в чомусь нагадує соціальну мережу, блог і чат в одному. Тільки на відміну від блогу довжина поста в твітері обмежується 140 символами, звідси і назва мікроблогінгу.
У твітері є можливість слідкувати за іншими людьми (набирати друзів якщо можна так сказати), якщо людина, за якою Ви слідкуєте напише якийсь мікропост, то Ви його побачите на своїй сторінці. Точно так само люди можуть слідкувати за Вами (ці люди називаються фолловери – followers), читаючи ваші мікропости.
Важлива особливість твітера – це можливість спілкування з читачами – іншими блогерами, які ведуть свої блоги на твітері. Ви так само можете підписатися на чужі блоги і читати їх в єдиній стрічці (як френд-стрічка в ЖЖ). Існує безліч програм – твіттер-клієнтів, що перетворюють цей сервіс в аналог ICQ. Зокрема в Твіттер блог можна писати і через SMS повідомлення.
Тобто принцип роботи Твітеру такий же як і в Livejournal, але є й деякі вийнятки, які і роблять його особливим.
Основні особливості твіттеру.
Для того щоб краще зрозуміти, що таке твітер виділимо основні особливості Твіттера.
- По-перше, один пост (повідомлення) в Twitter повинен мати не більше 140 символів. Це не дуже зручно, але з іншого боку і добре, таке обмеження змушує висловлювати свої думки стисло і лаконічно, що позитивно впливає на інфомативність стрічки новин.
- По-друге, є можливість читати повідомлення в Твіттері через спеціальні програми, що дуже часто практикується, а не через браузер. Таких програм безліч, в майбутньому я постараюсь про найкращі з них розповісти.
- По-третє, в Твіттері можна дати відповідь на публікації інших користувачів. Щоб дати відповідь іншій людині на його повідомлення, треба почати новий пост зі знака @, після якого написати нік тієї людини, якій ви відповідаєте. Навіть якщо людина не слідкує за вами, вона обов’язково отримає вашу відповідь. При чому це повідомлення зможуть прочитати всі, хто підписаний і на Вас, і на користувача, якій Ви дали відповідь.
- По-четверте, через Твіттер можливо посилати і особисті повідомлення, які не будуть помітні іншим людям. Приватні повідомлення можна прочитати тільки тоді, коли Ви безпосередньо в онлайні.
Також з допомогою Твіттеру можна і заробити в інтернеті.
Стислість, зручність, оперативність, широке коло читачів – все це робить Твіттер найпопулярнішим сервісом ведення блогів.
Отже, в загальному я думаю зрозуміла суть онлайн сервісу Twitter. В наступних постах ми дещо глибше і конкретніше розглянемо можливості і перспективи ведення свого мікроблогу.