Вітаю, друзі!
Як створити кнопку «Запропонувати новину» для групи Вконтакте?
Приблизно такі запитання мені інколи задають друзі у ВК, а також в коментарях, зокрема після цієї статті. Я вирішив в усьому розібратися і написати окремий пост :).
Тож мабуть зразу і почну.
Як зробити функцію «Запропонувати новину» в групі Вконтакте?
Функцію «Запропопонувати новину» не створюють (не налаштовують), вона з’являється автоматично. Причому така кнопка доступна тільки в так званих «пабліках», тобто в публічних сторінках, а не в звичайних групах ВК.
Також важливо зазначити, що керівники публічних сторінок (власники, адміністратори, модератори) таку кнопку не бачать. Якщо хтось запропонує якусь новину, то у них появиться «Запропоновані»:
Після натискання на цю кнопку вони зможуть побачити всі запропоновані новини, відредагувати їх і якщо вважатимуть за потрібне опублікувати.
Тож щоб створити «Запропонувати новину» потрібно тільки, щоб наша спільнота була публічною сторінкою :).
Не знаєте, як це зробити? Дуже просто, читайте далі 🙂
Як перетворити групу ВК на публічну сторінку?
Для цього Вам потрібно увійти в вашу групу, справа під мініатюрою натиснути на 3 крапочки і далі внизу вибрати «Перетворити на сторінку»:
У нас з’являється додаткове спливаюче вікно, уважно читаємо всі умови і обмеження, вибираємо тип сторінки і якщо вас все влаштовує натискаєте на «Перетворити на сторінку».
Зверніть увагу на те, що перетворити публічну сторінку знову в групу можна буде аж через 30 днів, тож спочатку двічі подумайте. Але я пропоную ризикувати 🙂 і тестувати різноманітні варіанти.
Якщо хтось на знає як все це працює, і думає зараз, потрібно це йому чи можна обійтися пропоную поговорити про цю функцію більш детально.
Детальніше про функцію «Запропонувати новину» ВКонтакте
Дана функція появилась в серпні 2012 року. З того часу користувачі ВК можуть пропонувати свої матеріали для публікації на публічних сторінках.
Що відбувається зі сторони рядового користувача ВК?
Під заголовком спільноти над стіною відвідувачі бачать пропозицію «Запропонуйте новину». Натиснувши на неї у них з’являється можливість для введення тексту і кнопка «Запропонувати новину». Тепер вони можуть скласти повноцінну новину з прикріпленим контентом і відправити її на модерацію керівнику публічної сторінки.
Після відправлення вона буде відображатися в списку «Запропоновані» біля «Записи новини». Вони можуть бачити тільки ті запропоновані новини, які відправили самі. При необхідності написану новину можна відредагувати чи видалити, але зробити це можна тільки до того моменту, поки вона не буде опублікована чи відмінена.
Що зі сторони керівників спільноти?
В керівників спільноти на тому ж місці, де в простих відвідувачів призив «Запропонуйте новину» знаходиться відоме нам «Що у Вас нового?» 🙂 .
Під цією пропозицією адміністратори спільноти також поряд з «Записи спільноти» бачать «Запропоновані». Натискання на цю кнопку має подібний ефект: вони бачать список запропонованих записів сторінки, але уже звичайно від всіх користувачів. Крім того, під кожною новиною у них розташовані дві кнопки «Підготувати до публікації» і «Відхилити».
При натисканні на першу із них відкривається форма для попереднього редагування, в якому можна виправити помилки, добавити чи видалити контент, вказати, чи буде розміщуватися під записом ваш підпис.
Друга кнопка, «Відхилити», видаляє запропонований запис із списку. Причому як у адміністраторів, так і у підписників. Також є можливість в разі чого відмінити видалення.
Дане нововведення дозволило будь-якій публічній сторінці ВК набагато частіше і оперативніше інформувати користувачів по своїй тематиці. Тепер можна отримати найсвіжішу інформацію від своїх же підписників і не витрачати час в пошуках нової теми для публікації. Відвідувачі самі можуть генерувати контент, тим самим допомагати редакції.
Це, безумовно, немалий крок в сторону розвитку публічних сторінок. Багато адміністраторів спільнот оцінили дану перевагу і дуже вдячні розробникам ВК, оскільки часто користуються цією можливістю, коли бракує часу, а потрібно терміново опублікувати якийсь цікавий запис чи у разі відсутності своїх ідей для нових записів.
Тепер свою «ізюминку» в «паблік» може внести будь-який підписник 🙂 !
Надіюсь, якщо вам було щось не зрозуміло, то тепер все «розклалося по полицям» і Ви все знаєте на рахунок функції «Запропонувати новину». Чекаю на ваші коментарі…
Успіхів Вам!